Proč EtikButik?

EtikButik je místo, kde se snoubí etika, udržitelnost, pomalý životní styl a design. Naleznete u nás pečlivě vybrané kousky etické módy a obuvi, přírodní kosmetiky a také drobnosti pro udržitelný životní styl.

Etika je pro nás na prvním místě a vnímáme ji jako respekt k lidem, zvířatům a naší planetě. Naší misí není moralizovat o tom, co je a co není etické, ale nabízet takové alternativy, které byly vyrobeny za etických, spravedlivých a udržitelných podmínek – proto jsme EtikButik.

Klasický textilní průmysl i živočišná produkce patří mezi významné znečišťovatele životního prostředí, jsou náročné na spotřebu vody a výrazně přispívají i ke klimatickým změnám. V procesu výroby se používá mnoho toxických chemikálií. Výroba často probíhá v rozvojových zemích za nedostojných a život a zdraví ohrožujících podmínek.

My se se současnou situaci nechceme smířit. Proto pro Vás hledáme etičtější alternativy, co nejvíce šetrné k životnímu prostředí. Všechny naše kousky jsou vyrobeny férově, ať už lokálně nebo za fair-trade podmínek v rozvojových zemích. V celém našem sortimentu nenajdete materiály živočišného povodu, je 100% veganský. Vybíráme pro vás oblečení z přírodních a udržitelných materiálů, jako například biobavlna nebo ekologická viskóza Ecovero a boty z kvalitní veganské kůže, korku, recyklovaných materiálů.

Věříme, že každý malý krok směrem ke spravedlivějšímu a udržitelnějšímu životu se počítá. Jak řekl M.Gandhi - buďme sami tou změnou, kterou chceme vidět ve světě.