GAMECHANGERS

gamechangers-logo

GAMECHANGERS je autorská značka rodinného teamu z ETIKBUTIKU. Textil je z biobavlny nebo recyklované bavlny a je vyroben za férových podmínek (dodavatelé Stanley Stella a Earth Positive). Certifikovaný ekologický potisk zrealizovala slovenská firma MerchYou (u designů "Be the change") a česká firma OP Tiger (u designů z kolekce PEACEFUL MIND CREATES PEACE).

O KOLEKCI NA POMOC KONKRÉTNÍM ŽENÁM Z UKRAJINY "PEACEFUL MIND CREATES PEACE"

Název dostala kolekce podle dvou hlavních, jógou inspirovaných designů z dílny digitální umělkyně Kati z Kyjiva, která svůj azyl nalezla právě v Praze. Třetí design, fotka z oka naší Oli, tuto myšlenku dotváří. I když je doba náročná, potřebujeme najít alespoň trochu míru v sobě samých a neztrácet naději, že mír brzy nastane i na Ukrajině. A do té doby se můžeme alespoň na chvilku zastavit, nadechnout se a podívat se do korun stromů, na oblohu nebo si zacvičit oblíbenou ásánu.
 
Tričko TEAM EARTH. TEAM LIFE. TEAM FREEDOM. Unisex tričko s motivem jarních korun stromů, oblohy a oblaků odkazuje k tomu, že jsme na jedné lodi – jsme jeden tým. Žijeme na společné planetě. Přejeme si spokojený a šťastný život, nejen pro nás, ale i pro další generace. Přejeme si svobodu a mír. Záleží nám na životním prostředí. Stojíme za Ukrajinou. Stojíme za naší planetou. Toto tričko vytvořila Olga Garajová, majitelka EtikButik, ve spolupráci se svým malým rodinným týmem. 
???????? 200 Kč z každého prodaného trička EtikButik daruje Anně a její 8leté dcerce Tamile, které jsou původem z Doněcka a před válkou prchají již podruhé. Už druhým měsícem nacházejí svůj dočasný azyl právě u Olgy a její rodiny ve společném bytě. Aby ale skutečně začaly nový život, potřebují si najít vlastní bydlení, a právě výtěžek z prodeje této minikolekce bude taková pomoc do začátku.
 
Další dva designy MEDITATION a CONNECTION jsou z dílny šikovné grafické designérky Kati z Kyjeva, která před válkou uprchla do Prahy a shodou náhod teď bydlí u bratra Olgy. Kaťa jako autorka designů dostane z každého prodaného trička 200 Kč a doufáme, že se jí prostřednictvím této spolupráce povede i najít další zakázky v České republice nebo na Slovensku.
 
Minikolekce PEACEFUL MIND CREATES PEACE je prvním krokem. EtikButik by rád v rámci své autorské kolekce Gamechangers navázal spolupráci i s dalšími umělci a autory z Ukrajiny a pomohl jim tak začít zde nový život.

 

O značce GAMECHANGERS 

Zakladatelka EtikButiku a součást teamu GAMECHANGERS, Oli Garajová, vysvětluje, proč se značka jmenuje právě GAMECHANGERS. "Současný svět není ideální a uvědomujeme si, že potřebujeme změnu. Změnit pravidla hry, chovat se lépe k naší planetě. Bylo by krásné, pokud by pravidla hry byla nastavena již od zákonodárců tak, aby se v první linii myslelo na životní prostředí i budoucí generace, ale od tohoto ideálu jsme ještě vzdálení. Proto je potřebné, aby se o tuto změnu snažil i každý jeden jednotlivec. Protože každý jeden člověk má moc něco změnit, už například jenom tím, co nakupuje a jaké věci podporuje. Všichni jsme zodpovědní za naši planetu, všichni můžeme měnit pravidla hry, všichni jsme GAMECHANGERS. Potisknuté tričko nebo taška sice nespasí svět, ale věříme, že může motivovat a každý den nám připomínat to, co je podstatné."  

5 položek celkem

Stránka 1 z 1 - 5 položek celkem