Yerse

Yerse

Začátky této značky sahají až do roku 1964, kdy Lluís Generó Doménech založil rodinný podnik Yerse. Zakladatel Yerse byl vizionář, který věděl, že značka by se měla zajímat především o smysl pro módu a kvalitu svých výrobků. Tato idea zůstala nezměněna a posláním Yerse je snaha o udržitelnost, ke které směřují zavedením textur a materiálů, které jsou odpovědné k životnímu prostředí i k lidem.

V Yerse používají materiály jako například len nebo GOTS certifikovaná organická bavlna, při které pěstování se nevyužívají žádná toxická hnojiva ani pesticidy. Yerse vyrábí své oblečení v několika zemích, vždy však se stejnými cíli, kterými jsou hlavně kvalita, udržitelnost a etika. Upřednostňuje spolupráci s rodinnými podniky, kterých členové mají zkušenosti ve své práci a dbají na detail. Pracují s jemnými, odolnými a udržitelnými materiály - více než 90 % kolekcí Yerse je vyrobeno z vláken přírodního původu a 28 % z organických materiálů. Popisné štítky u všech modelů jsou vyrobeny z recyklované lepenky, zatím co štítky uvnitř oblečení z organické bavlny. Yerse myslí také na obaly - všechny jsou vyrobeny z recyklovaných nebo rozložitelných materiálů.

Každou sezónu je značka Yerse o krok dále a zavádí do svých kolekcí udržitelné materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Tato značka tedy není stoprocentně udržitelná, jak jste u nás zvyklí - líbí se nám však snaha Yerse přetransformovat svou výrobu na čistě udržitelnou, a proto jsme se rozhodli je podpořit i my :)

Žádné produkty značky Yerse nebyly nalezeny...