Výběr lokálních značek

ČESKO-SLOVENSKÉ VÁNOCE

Pokud je pro vás důležité podpořit lokální, české a slovenské značky, máme pro vás náš etik lokální výběr. 


PŘÍBĚHY LOKÁLNÍCH ZNAČEK Z NAŠÍ ETIK NABÍDKY 

VITALVIBE je česká firma, která nabízí ty nejkvalitnější přírodní potraviny a produkty, které vám přináší vitalitu a radost ze života. "Vitalvibe je pro nás způsob života, který každý den žijeme a sdílíme s vámi! Budeme nadšení, pokud vás dokážeme inspirovat k tomu, abyste ve svém životě uskutečnili pozitivní změny a každou vteřinu žili naplno! Věříme, že je možné žít plnohodnotný život - bez únavy a nemocí."

Slovenské přírodní rtěnky FRAELA. "Nápad vyrábať práve prírodné rúže vznikol v roku 2017. Už niekoľko rokov sme čoraz viac používali prírodné kozmetické produkty. Rúže sme formulovali viac ako 9 mesiacov. Chceli sme, aby pery nevysúšali, zároveň na nich vydržali počas bežného dňa a krásne voňali. Tuby našich rúžov a rozjasňovačov sú vyrobené z biodegradovateľného materiálu. Tento materiál je vyrobený z rastlinných vlákien. Je kompostovateľný a k rozloženiu nepotrebuje priemyselné kompostovanie ako napríklad PLA materiál. Môžete ho zakopať na dvore alebo v záhradke a bude rozložený mikroorganizmami v pôde."  

Řada veganských kuchařek SLOVEGÁN od Nikolety Kováčové. Nikoleta, nejznámější slovenské propagátorky veganství, kterou možná znáte pod jménem Surová dcerka, napsala již 3 díly této kuchařské knihy. Kromě sepsání receptů, které pocházejí přímo od ní, nebo z jejího rodinného trezoru, i sama všechny recepty nafotila. 

Sojové svíčky SOJO. Jmenuji se Iveta a jsem zakladatelkou značky SOJO. Všechny svíčky vyrábím sama, každá svíčka je ručně odlitá s tou největší láskou a péčí. Můžete si být tedy jistí, že je každá svíčka originální a že jsem do její výroby vložila kus sebe. Každá svíčka mi prošla rukama, od výběru vůní, vosku či knotů, přes odlití do sklenic až po nalepení etiket a finální zabalení a odeslání k vám. SOJO jsou přírodní ručně vyráběné svíčky ze 100% sójového vosku s bavlněným knotem a esenciálními oleji. SOJO jsou svíčky s příběhem a inspirací k zamyšlení (nápisy na etiketě tvoří kolem dokola příběh). SOJO s láskou k planetě, relaxaci a k sobě samé(mu). Doufám, že vás SOJO svíčky potěší a zpříjemní vaše chvíle. S láskou, Iveta

Slovenské lněné šaty SIMPLY GREY. Naše lněné lásky. "Snažíme sa vyrábať kúsky, ktoré budete môcť nosiť celý život, nie len túto sezónu. Ľanové oblečenie, ktoré spĺňa svoj účel ale zároveň v ňom vyzeráte úžasne a cítite sa príjemne. Vyrobené s láskou na Slovensku." To je filosofie slovenské značky Simply Grey. Len a látky pochází ze zemí EU a všechny modely jsou ušité na Slovensku. A jsou jednoduše nádherné!

Dechberoucí keramika od STUDIO HAND. Rodinná keramická dílna sídlící v Praze. Za tvorbou výrobků a chodem studia stojí Vlasta, Juliána, Vanda, Valérie a Max. Každý kus je originální autorskou, nejčastěji užitkovou, keramikou. "Naše výrobky jsou lité, výroba začíná u 3D návrhu designu, ze kterého vyrábíme vlastní formy pro lití keramické hmoty. Dále děláme keramiku točenou nebo modelovanou. Zkoušíme a objevujeme nové postupy, techniky a materiály."

KERAMICKÁ DÍLNA ACHYLIS - LENKA DIVIŠOVÁ. V dílně Lenky Divišové v Kojeticích na Moravě vzniká krásná ručně vyráběná keramika. Keramiku vyrábí na hrnčířském kruhu i ručně modeluje. Používá při tom různé druhy hlín a techniky. Samozřejmostí je používání zdravotně nezávadných glazur. Každý kus je s láskou vyrobený originál. Odchylky ve struktuře a barvě nejsou kvalitativní vady.

Papelote je české papírnictví, které tu dosud nebylo. Ukazuje papír jako materiál s dlouhou a bohatou historií. Vypráví jeho příběh. Snaží se využít širokých možností, které stále nabízí, a probudit v lidech zájemo jeho kvality. Naším cílem je především oživit a zkvalitnit stávající úroveň výrobků z papíru a nabídnout alternativy k současné produkci. Snažíme se vytvářet sortiment v takové šíři, aby v něm každý nalezl výrobky odpovídající jeho možnostem, které budou funkční, jednoduché a přitom originální a hravé. Při navrhování výrobků klademe důraz především na estetickou úroveň, kvalitu zpracování a funkčnost. Neméně důležitá je pro nás volba materiálů. Naše výrobky jsou z ekologicky šetrných materiálů. 

Sada karet s otázkami PODLE SEBE. Podle sebe vzniklo z čistého nadšení a radosti na konci roku 2018 jako podcast. Zakladatelka projektu Linda Martišková nastartovala projekt s velkou vizí, a to zlepšovat lidem životy inspirativním slovem či příběhy. Hlavními tématy jsou seberozvoj a cesty podle sebe. Je to neuvěřitelné, za ten necelý rok, co podcast běžel už si jej poslechlo bezmála 30 000 posluchačů. (Každou epizodu si v průměru poslechne 1200 lidí.)  V dubnu 2019 vznikla myšlenka na karty Podle sebe, a to hlavně proto, aby posluchači podcastu Podle sebe aktivně mohli na svém rozvoji pracovat. Od samotné myšlenky po realizaci karet to trvalo celkem 3 měsíce a první balíčky poznávacích karet spatřily světlo světa v červenci 2019. Už dávno však nejsou karty jen pro posluchače, ale pro všechny, kteří by rádi uměli přeskočit „povídání o počasí“ nejen se svými blízkými. 

ROZVONĚNO. Rozvoněné produkty vznikají ručně na jižní Moravě a každý kus je originál. Aromaterapeutickou vůní unikátních éterických směsí pohladí všechny smysly a svíčkami z rostlinných vosků vykouzlí útulno naprosto kdekoli. To vše se této české rodinné firmě daří za pomoci čistých přírodních surovin, z velké části lokálních a s minimální zátěží naší planety. Jejich domácí zútulňovače se vám zapíší do srdcí úchvatnou vůní, udržitelností i dobrotou, jejich koupí totiž přispějete dobročinnému projektu.

Digitální umělkyně Katherine Telushko pochází z Kyjiva, ale momentálně žije v Praze. Katya se ve své tvorbě inspiruje jógou a napojením na něco, "co nás přesahuje". Jóga je skvělou cestou, pomocníkem, i když vnější podmínky nejsou ideální. Její práci jste u nás již mohli shlédnout v kolekci naší autorské značky GAMECHANGERS "Peaceful mind creates peace", kde se dva z jejich designů objevily na tričkách MEDIATION a CONNECTION. Teď jsme do nabídky přidali její autorské grafiky, které Vám zatím můžeme odeslat elektronicky v želané velikosti v kvalitním rozlišení na tisk.

Eko jógamatky DHAARA. Kdo za značkou stojí? Já, Jana. Žiju jógou, mám ráda pohyb a baví mě design. Během osobní praxe a lektorování jógy mi pod rukama přešlo hodně jogamatek, jenže žádná z nich neměla ten správný šmrnc. Některé klouzaly, jiné lepily, srmděly, případně se po půl roce začaly drolit a rozkládat. Měnit jogamatku každý rok přírodě fakt nepomáhá. Proto jsem se rozhodla, že to tak nenechám. První kolekce krásných, ekologických a zároveň funkčních jóga podložek byla zanedlouho za pomoci mého úžasného muže na světě. Co se týče původu zboží, nejsme zatím úplně lokální. Podložky se vyrábějí z kvalitního přírodního kaučuku z jižní Asie a kvůli zkušenostem se zpracováním bez toxických látek a lepidel spolupracujeme s místním certifikovaným výrobcem po stránce kvality materiálů i přístupu k životnímu prostředí, který dodržuje i zásady férového přístupu k zaměstnancům. Vize je taková, že bychom časem úplně přesunuli výrobu do českého pohraničí a oživili některou z opuštěných sudetských továren, ale na to zatím nemáme dostatečnou kapacitu. Alespoň tedy emise spojené s dopravou do ČR karmicky kompenzujeme pravidelnými příspěvky Člověku v tísni.

Česká čokoláda AJALA. Její mise? Ukázat, jak doopravdy chutná pravá čokoláda připravená jen z výběrových kakaových bobů a třtinové šťávy. Taková čokoláda, která není nezdravou cukrovinkou, ale opravdovým pokrmem bohů plným chuti a zdraví prospěšných látek. Chceme vytvářet udržitelné vztahy mezi námi, farmáři i lidmi milujícími čokoládu a zodpovědným přístupem se starat o blaho naší planety.

 

82 položek celkem
kokosovy cukr bio 799/S361
a33df2da4ecf0a2aafd1ea404971d651 Madlovy olej 799/S326
Untitled Artwork 994/S960
kniha 7 navyku dlouhovekosti
VITALVIBE Kniha 7 návyků dlouhověkosti
Dostupnost ověříme u výrobce
390 Kč
799/S244
cacao ritual boost 799/S243
cacao ritual calm 799/S242
cacao ritual simple 799/S241
irsky mech
299 Kč
21141
Zástěra "Slovegán"
1 590 Kč
994/S591
c220f27ddd36cca67468ad427363dcef1def4c9b 994/S243

V nabídce máme spoustu krásných produktú od českých a slovenských značek a designérů, z čeho máme velkou radost! :)