Výběr lokálních značek

LOKÁLNÍ ZNAČKY: SPOLU TO ZVLÁDNEME

Pokud cítíte, že je pro vás právě teď to nejdůležitější podpořit lokální, českou a slovenskou ekonomiku, máme pro vás spoustu tipů. A výběrem lokální značky od lokálního etického konceptu (teda od nás, EtikButiku) podpořujete dvojnásob. 

Česká čokoláda AJALA. Její mise? Ukázat, jak doopravdy chutná pravá čokoláda připravená jen z výběrových kakaových bobů a třtinové šťávy. Taková čokoláda, která není nezdravou cukrovinkou, ale opravdovým pokrmem bohů plným chuti a zdraví prospěšných látek. Chceme vytvářet udržitelné vztahy mezi námi, farmáři i lidmi milujícími čokoládu a zodpovědným přístupem se starat o blaho naší planety.

Česká svíčkárna AROMKA. Aromka specializuje především na výrobu ručně odlévaných aromatických svíček z přírodního materiálu. Do EtikButiky vybíráme svíčky se sojového vosku. V čem je svíčka ze sojového vosku zajímavá a v čem se odlišuje od svíčky parafínové? Přírodní vosk je bez jakýchkoliv chemických přísad, neobsahuje ani petrolej, ani žádné jiné ropné deriváty, jak je tomu u klasických parafínových svíček. "Naše touha je inspirovat vás k používání těchto zdravotně nezávadných svíček, které vám zpříjemní vaši domácí pohodu, relaxaci, ale i výjimečné slavnostní události ve vašem životě. S vaší podporou chceme pokračovat ve výrobě i prodeji nových, zdravotně nezávadných, výrobků. To, co děláme, děláme rádi…  Děkujeme, že jste si nás vybrali." Za Aromku – Milan Šel

Digitální umělkyně Katherine Telushko pochází z Kyjiva, ale momentálně žije v Praze. Katya se ve své tvorbě inspiruje jógou a napojením na něco, "co nás přesahuje". Jóga je skvělou cestou, pomocníkem, i když vnější podmínky nejsou ideální. Její práci jste u nás již mohli shlédnout v kolekci naší autorské značky GAMECHANGERS "Peaceful mind creates peace", kde se dva z jejich designů objevily na tričkách MEDIATION a CONNECTION. Teď jsme do nabídky přidali její autorské grafiky, které Vám zatím můžeme odeslat elektronicky v želané velikosti v kvalitním rozlišení na tisk.

Slovenské lněné šaty SIMPLY GREY. Naše lněné lásky. "Snažíme sa vyrábať kúsky, ktoré budete môcť nosiť celý život, nie len túto sezónu. Ľanové oblečenie, ktoré spĺňa svoj účel ale zároveň v ňom vyzeráte úžasne a cítite sa príjemne. Vyrobené s láskou na Slovensku." To je filosofie slovenské značky Simply Grey. Len a látky pochází ze zemí EU a všechny modely jsou ušité na Slovensku. A jsou jednoduše nádherné!

KERAMICKÁ DÍLNA ACHYLIS - LENKA DIVIŠOVÁ. V dílně Lenky Divišové v Kojeticích na Moravě vzniká krásná ručně vyráběná keramika. Keramiku vyrábí na hrnčířském kruhu i ručně modeluje. Používá při tom různé druhy hlín a techniky. Samozřejmostí je používání zdravotně nezávadných glazurKaždý kus je s láskou vyrobený originál. Odchylky ve struktuře a barvě nejsou kvalitativní vady.

Papelote je české papírnictví, které tu dosud nebylo. Ukazuje papír jako materiál s dlouhou a bohatou historií. Vypráví jeho příběh. Snaží se využít širokých možností, které stále nabízí, a probudit v lidech zájemo jeho kvality. Naším cílem je především oživit a zkvalitnit stávající úroveň výrobků z papíru a nabídnout alternativy k současné produkci. Snažíme se vytvářet sortiment v takové šíři, aby v něm každý nalezl výrobky odpovídající jeho možnostem, které budou funkční, jednoduché a přitom originální a hravé. Při navrhování výrobků klademe důraz především na estetickou úroveň, kvalitu zpracování a funkčnost. Neméně důležitá je pro nás volba materiálů. Naše výrobky jsou z ekologicky šetrných materiálů.

BE NICE: eko-logické papírnictví. "Jsme kamarádi, kteří mají rádi hezké věci a ve všem co dělají se snaží hledat jednoduchost. I přesto, že jsme všichni spíše z města, žijeme s ohledem vůči přírodě. Na těchto hodnotách jsme společně vybudovali značku Be Nice, která vám má nabídnout smysluplnou alternativu k běžně dostupným balicím papírům, blokům, krabičkám a mnoho dalším papírovým produktům." BE NICE team

Sada karet s otázkami PODLE SEBE. Podle sebe vzniklo z čistého nadšení a radosti na konci roku 2018 jako podcast. Zakladatelka projektu Linda Martišková nastartovala projekt s velkou vizí, a to zlepšovat lidem životy inspirativním slovem či příběhy. Hlavními tématy jsou seberozvoj a cesty podle sebe. Je to neuvěřitelné, za ten necelý rok, co podcast běžel už si jej poslechlo bezmála 30 000 posluchačů. (Každou epizodu si v průměru poslechne 1200 lidí.)  V dubnu 2019 vznikla myšlenka na karty Podle sebe, a to hlavně proto, aby posluchači podcastu Podle sebe aktivně mohli na svém rozvoji pracovat. Od samotné myšlenky po realizaci karet to trvalo celkem 3 měsíce a první balíčky poznávacích karet spatřily světlo světa v červenci 2019. Už dávno však nejsou karty jen pro posluchače, ale pro všechny, kteří by rádi uměli přeskočit „povídání o počasí“ nejen se svými blízkými. 

Sojové svíčky SOJOJmenuji se Iveta a jsem zakladatelkou značky SOJO. Všechny svíčky vyrábím sama, každá svíčka je ručně odlitá s tou největší láskou a péčí. Můžete si být tedy jistí, že je každá svíčka originální a že jsem do její výroby vložila kus sebe. Každá svíčka mi prošla rukama, od výběru vůní, vosku či knotů, přes odlití do sklenic až po nalepení etiket a finální zabalení a odeslání k vám. SOJO jsou přírodní ručně vyráběné svíčky ze 100% sójového vosku s bavlněným knotem a esenciálními oleji. SOJO jsou svíčky s příběhem a inspirací k zamyšlení (nápisy na etiketě tvoří kolem dokola příběh). SOJO s láskou k planetě, relaxaci a k sobě samé(mu). Doufám, že vás SOJO svíčky potěší a zpříjemní vaše chvíle. S láskou, Iveta

Eko jógamatky DHAARA. Kdo za značkou stojí? Já, Jana. Žiju jógou, mám ráda pohyb a baví mě design. Během osobní praxe a lektorování jógy mi pod rukama přešlo hodně jogamatek, jenže žádná z nich neměla ten správný šmrnc. Některé klouzaly, jiné lepily, srmděly, případně se po půl roce začaly drolit a rozkládat. Měnit jogamatku každý rok přírodě fakt nepomáhá. Proto jsem se rozhodla, že to tak nenechám. První kolekce krásných, ekologických a zároveň funkčních jóga podložek byla zanedlouho za pomoci mého úžasného muže na světě. Co se týče původu zboží, nejsme zatím úplně lokální. Podložky se vyrábějí z kvalitního přírodního kaučuku z jižní Asie a kvůli zkušenostem se zpracováním bez toxických látek a lepidel spolupracujeme s místním certifikovaným výrobcem po stránce kvality materiálů i přístupu k životnímu prostředí, který dodržuje i zásady férového přístupu k zaměstnancům. Vize je taková, že bychom časem úplně přesunuli výrobu do českého pohraničí a oživili některou z opuštěných sudetských továren, ale na to zatím nemáme dostatečnou kapacitu. Alespoň tedy emise spojené s dopravou do ČR karmicky kompenzujeme pravidelnými příspěvky Člověku v tísni.

VITALVIBE je česká firma, která nabízí ty nejkvalitnější přírodní potraviny a produkty, které vám přináší vitalitu a radost ze života. "Vitalvibe je pro nás způsob života, který každý den žijeme a sdílíme s vámi! Budeme nadšení, pokud vás dokážeme inspirovat k tomu, abyste ve svém životě uskutečnili pozitivní změny a každou vteřinu žili naplno! Věříme, že je možné žít plnohodnotný život - bez únavy a nemocí."

 

184 položek celkem
kokosovy cukr bio 799/S361
a33df2da4ecf0a2aafd1ea404971d651 Madlovy olej 799/S326
Untitled Artwork 994/S960
cacao ritual calm 799/S242
cacao ritual simple 799/S241
0046737518 Reky obalka nahlad AM 994/S764
A13 joginka jazzer white
+ další
18790/S
A15 joginka creator sage
+ další
18784/S
Zástěra "Slovegán"
1 590 Kč
994/S591
88087ceaa57af61cff3be757f12f9ad7bc6d5df2 994/S577
7a074dc9c445ad5b2f13cc386800bc28b8e4bada 994/S561
da525b7fae4128da11790e95f8a8b42630f8f2bc 994/S244
c220f27ddd36cca67468ad427363dcef1def4c9b 994/S243
7c5e8fc8c029c7fb8c7dc08ee0baae98b7504046 12986
c R11502325 318128 20200122 37314
+ další
10280/L2
Nahoru
Další produkty

V nabídce máme spoustu krásných produktú od českých a slovenských značek a designérů, z čeho máme velkou radost! :)