VITALVIBE Irský mech

Kód: 21141
Značka: VITALVIBE
299 Kč
Skladem

Irský mech (Chondrus crispus) je druh červené mořské řasy, který roste v hojném množství v útesových oblastech atlantického pobřeží Irska, Ameriky a v části Tichého oceánu. Svůj název získal podle místa, kde se vyskytuje nejvíc, tedy právě v mořích kolem Irska. Zde je také velká tradice jeho využití v lidovém léčitelství.

Čerstvý irský mech je měkký a má pestré zbarvení. Vyznačuje se vysokým obsahem látek, které po namočení ve vodě vytvoří gel. Nazývají se karagenany (též karageny) a tvoří vlastně velké molekuly, které na sebe vážou vodu.

V současnosti  je irský mech populární v oblasti zdravé výživy jako výborný zdroj živin i ve veganské kuchyni coby skvělý pomocník.

Irský mech je oblíbený právě díky své schopnosti vytvářet gel (je to vlastně veganská verze želatiny). Toto zdravé rostlinné želé lze použít do zmrzliny, nápojů, dezertů a dalších pokrmů jako zahušťovadlo nebo pojivo. Používá se také v kosmetice – přidává se například do tělového mléka.

Náš irský mech, patřící k poddruhu Kappaphycus alvarezii, je sbírán z přirozených zdrojů a můžeme ho tedy označit za tzv. „wild harvested“.

POUŽITÍ

  • Přibližně hrst řas dobře propláchněte – klidně i několikrát, dokud nebudou zcela zbavené soli. 
  • Poté je namočte v teplé vodě a nechejte zhruba 2 hodiny luhovat.
  • Zceďte a rozmixujte ve vysokorychlostním mixéru společně s cca 750 ml vody do želatinové pasty hladké konzistence.
  • Řasy použijte jako pojidlo či zahušťovadlo do pokrmů podle vaší fantazie.
  • Irský mech v celku bez rozmixování lze použít do salátů nebo dalších jídel.
  • Skladujte v lednici v uzavřené skleněné nádobě po dobu až 3 týdnů.

* Bílý povlak, který se na mechu vyskytuje, není plíseň, ale zbytky soli.

  • Doporučené dávkování: 1–2 lžíce (4–8 mg) gelu z irského mechu denně.
  • Složení: 100 % irský mech (Chondrus crispus)
  • Množství: 125g

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

VITALVIBE je česká firma, která nabízí ty nejkvalitnější přírodní potraviny a produkty, které vám přináší vitalitu a radost ze života.

"Vitalvibe je pro nás způsob života, který každý den žijeme a sdílíme s vámi! Budeme nadšení, pokud vás dokážeme inspirovat k tomu, abyste ve svém životě uskutečnili pozitivní změny a každou vteřinu žili naplno! Věříme, že je možné žít plnohodnotný život - bez únavy a nemocí."

spolecne-foto