Černý roll top batoh z biobavlny "AMAR black"

Kód: 994/S406
Značka: MELAWEAR
2 690 Kč
Skladem

Batoh AMAR je minimalistický batoh v moderním designu s funkcí rolltop. Díky vnější kapse a vnitřní přihrádce na klíče a mobilní telefon je Amar všestranným společníkem v každodenním životě.

Je Fairtrade a GOTS certifikován a je vyroben výhradně z udržitelných materiálů. Patří k nim ekologicky vyrobené bavlněné plátno a kovové spony bez obsahu niklu či chromu. AMAR také neobsahuje materiály živočišného původu. Hustá bavlněná tkanina ochrání vaše věci před slabým deštěm a je rychle schnoucí. 

CO VÁM BATOH "AMAR" NABÍZÍ?

 • Velký prostor: Přední část batohu lze zcela otevřít a usnadnit si tak balení potřebných věcí 
 • Zvětšitelný objem (díky roll top technologii)
 • Hlavní oddíl na zip
 • Přihrádka na notebook (do 15 palců): Zvlášť oddělená a polstrovaná (rozměry přibližně 38 x 28 cm)
 • Nastavitelné popruhy bez volných částí, které Vám tak nebudou překážet
 • Odnímatelné polstrování zad: Je možné jej použít jako praktický sedák
 • Praktická spona na klíče uvnitř batohu
 • Vysoce kvalitní bezpečnostní spony: Vyrobeny bez obsahu niklu a chromu

Detaily produktu:

 • Materiál: plátno ze 100% organické bavlny 560 GSM (bavlna z ekologického zemědělství, fair trade) - přirozeně vodoodpudivé
 • Popruhy: jsou vyrobeny z organické bavlny - přírodní, nebarvená, nebělená
 • Polstrování: guma (EVA rubber)
 • Objem: 15 litrů (+ 6 litrů) | Rozměry: výška 41-58 cm x šířka 28 cm x hloubka 13.5 cm
 • Péče: čistit pouze ručně - batoh není vhodný pro praní v pračce
 • Vyrobeno v Indii
 • Certifikace: Fairtrade Cotton (Fairtrade bavlna), GOTS (Global Organic Textile Standard - CERES-0199), Grüner Knopf

          GOTS_certifikace 

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

The Sustainable List - all the good fashion brands at a glance  

MELAWEAR je značka férového a organického oblečení, které se vyrábí za férových podmínek v Indii. Slovo MELA pochází z hindštiny a znamená "Jednat společně".

FAIRTRADE A GOTS CERTIFIKOVANÁ BIOBAVLNA

Všechny výrobky jsou vyráběny udržitelně a v souladu s přírodou - mohou se tak hrdě pyšnit certifikáty Fairtrade Cotton Standard a Global Organic Textile Standard (GOTS), díky kterým tyto produkty splňují nejvyšší standardy udržitelnosti v textilním průmyslu.

fairtradecottonMELAWEAR_Startseite_Assets13

KVALITNÍ UDRŽITELNÁ MÓDA ZA DOSTUPNĚJŠÍ CENU

V týmu MELAWEAR vládne přesvědčení, že ekonomika musí a může aktivně přispívat k řešení globálních, ekologických, sociálních a ekonomických výzev. Jádrem jejich práce jsou proto osobní a blízké vztahy s místními partnery.

"Rozhodli jsme se zanechat maximální přidanou hodnotu v zemi původu materiálů, tedy biobavlny. Od pěstování biobavlny až po hotový textil, všechny kroky produkce probíhají v Indii nebo na Srí Lance. Díky tomu jsme vytvořili poměrně krátké transportní vzdálenosti a vyrábět textil za nejlepších ekologických a sociálních podmínek."

Proto jsou kousky od MELAWEAR obzvláště kvalitní a lze je nabídnout koncovému zákazníkovi se spravedlivou obchodní marží za nízkou cenu.

mela-verantwortung-desktop-1900px

FÉROVÁ MZDA A FÉROVÉ PRACOVNÍ PODMÍNKY 

Zároveň tato značka udržuje sociální a transparentní partnerství s pracovníky, kterým zajišťuje férovou mzdu. Osobní kontakt mají s více než 400 prodejci, kteří působí jako distribuční partneři v Evropě. Textilie MELAWEAR jsou baleny a dodávány firmou „FAIRpackers“ z Buchholzu u Hamburku (Německo). Tímto způsobem MELAWEAR přebírá odpovědnost za udržitelný rozvoj textilního průmyslu ve všech svých obchodních aktivitách a v celém výrobním procesu - od pěstování organické bavlny po výrobu tkanin, barvení, balení a rozesílání hotových produktů.

CRADLE TO CRADLE

MELAWEAR chce nejen vyrábět ekologickou módu pro specializovaný trh, ale také zpřístupnit udržitelné textilie všem. Tímto způsobem mohou udržitelné textilie postupně přejít od pouze malé části ekonomiky až k masovému trhu. V budoucnu také plánuje integrovat všechny produkty do oběhového hospodářství. To znamená, že jakékoli materiály, které jsou ještě použitelné, budou využity ve výrobě. Tímto způsobem MELAWEAR přebírá odpovědnost a snaží se také o svět bez přebytečného odpadu.

MELAWEAR-Nachhaltigkeit-Fairtrade-Cotton-Standard

MELAWEAR-Nachhaltigkeit-GOTSjpg