Dámská zelená sportovní podprsenka "Women Sport BH recycled - Light Green"

Kód: 24187/S 24187/M 24187/L 24187/XL Zvolte variantu
Značka: True North
520 Kč
Dostupnost ověříme u výrobce Dostupnost ověříme u výrobce Dostupnost ověříme u výrobce Dostupnost ověříme u výrobce Zvolte variantu
Varianta

Recyklovaný polyester

Výroba polyesterových tkanin zahrnuje značné množství chemikálií, surovin a vedlejších produktů, které jsou toxické a mohou znečistit vodu a vzduch a způsobit zdravotní problémy. Na rozdíl od polyesteru, recyklovaný polyester používá PET jako surovinu. Jedná se o tentýž materiál, který se používá v průhledných plastových lahvích na vodu a jeho recyklace pro vytvoření tkaniny zabraňuje tomu, aby se dostal na skládku.

Detaily produktu:

  • Materiál: 94% recyklovaný polyester, 6% elastan
  • flexibilní, ekologická tkanina schválená Global Recycled Standard
  • dvojitá vrstva
  • úzký střih
  • rychleschnoucí
  • 190 gsm

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost TRUE NORTH byla založena pod záštitou LEELA COTTON, rodinné společnosti, kterou založili Susanne a Kemal Bektaşovi, dva celoživotní ekologové a partneři. Po 30 letech ekologického know-how a zkušeností v textilním průmyslu se rodina rozhodla nabídnout udržitelnou alternativu pro oblasti, kde je organická bavlna z hlediska výkonu nedostatečná. V roce 2019 se zrodil TRUE NORTH.

Udržitelně vyráběné sportovní oblečení s respektem k naší planetě a společnosti

MATERIÁLY

Velká část dopadu oblečení na životní prostředí se odehrává ve fázi materiálu. Nejpoužívanější textilní vlákna, konvenční bavlna a panenský polyester mají největší dopad na naši planetu. Konvenčně pěstovaná bavlna vyžaduje hodně vody a chemikálií, kontaminuje půdu a podzemní vody a ovlivňuje zdraví zemědělců. Panenský polyester se získává z neobnovitelných zdrojů ropy, spotřebovává spoustu energie a uvolňuje nebezpečné látky během výroby.

Ve společnosti True North používáme organické a recyklované alternativy k těmto materiálům, aniž bychom obětovali pohodlí a výkon.

Organická bavlna 100% bavlny, kterou používáme, je organická bavlna z Egejského moře s certifikací GOTS, která nepoškozuje půdu, vodu ani zdraví farmáře a nositele. Výrobní proces je certifikován Global Organic Textile Standards (GOTS).

Recyklovaná syntetika - pokud jde o výkon a funkčnost, stále potřebujeme syntetické materiály. Mají vysokou odolnost a pružnost a nabízejí tepelný komfort tím, že odvádějí teplo a vlhkost od těla na vnější stranu materiálu. Ale místo původních syntetických materiálů, které využívají neobnovitelné zdroje a spoustu energie, používáme pouze recyklované materiály certifikované podle Global Recycled Standard (GRS). Recyklované syntetické materiály šetří přírodní zdroje, snižují plastový odpad, šetří energii a generují méně emisí CO² při stejném výkonu.

  • Recyklovaný polyester (REPREVE)
  • Recyklovaný elastan (také známý jako Spandex nebo Lycra)
  • LENZING TENCEL™ (lyocell a modal)
  • PETA-Approved Vegan: Jsme proti jakékoli formě týrání zvířat. Všechny naše produkty mají certifikát "PETA-Approved Vegan". Jako dlouholetá veganská rodina poskytujeme veganské pracoviště, abychom našim zaměstnancům usnadnili přechod na veganství z etických a zdravotních důvodů. Veganství také přispívá k našim environmentálním cílům tím, že snižuje degradaci půdy a emise skleníkových plynů.

VÝROBA

To, jak materiál zpracujeme, je stejně důležité jako jeho výběr. Textilní výroba je jedním z celosvětově nejnáročnějších průmyslových odvětví na vodu, energii, chemikálie a pracovní sílu. Abychom pochopili náš celkový dopad, monitorujeme každou fázi výroby a podle toho přijímáme preventivní opatření.

Žádné škodlivé chemikálie. Máme seznam zakázaných chemikálií, které mohou poškodit zdraví planety, textilních pracovníků a nositelů. Veškeré doplňky jako knoflíky nebo zipy jsou vyrobeny převážně z přírodních produktů.

Spravedlivá práce a etická výroba. Spolupracujeme pouze s důvěryhodnými výrobci, abychom věděli, jak úzce fungují. Všechny kroky v našem zpracování, výrobě, balení, označování a obchodování jsou pokryty GOTS, která má přísná ekologická a sociální kritéria.

Funkční, nadčasové a trvanlivé produkty. Naše produkty navrhujeme tak, aby byly pohodlné, funkční, odolné a bezpečné na nošení. Upřednostňujeme nadčasový design, vysoce kvalitní látku a zpracování, přičemž máme na paměti funkčnost a snadné použití. Zakládáme si na nadčasových designech s nevšedními barvami, siluetami a vzory. Styl TRUE NORTH je nezávislý na měnících se trendech, přesto žádoucí a funkční.

Nejnižší emise CO². Typický oděv před zakoupením cestuje po celém světě. Produkty TRUE NORTH ne! Celý výrobní proces probíhá na velmi malém území Turecka. Naše produkty urazí během výrobních fází pouze 100-200 km, od suroviny až po oděv. Po výrobě posíláme produkty do našeho skladu v Brémách po moři nebo po železnici. Nezpůsobujeme tedy žádné zbytečné uhlíkové emise prostřednictvím dopravy.