Dámské vintage džíny „Relax Rose - Undyed"

Kód: 12351/32
Značka: MUD Jeans
3 150 Kč
Skladem
Varianta

Detaily produktu:

 • Materiál: 40% recyklovaná bavlna od spotřebitelů (post-consumer), 60% organická bavlna
 • Barvení: Džínovina u modelu UNDYED není barvená - přeskočení fáze barvení z nich dělá ty nejudržitelnější džíny. Jemné zbarvení do modra získávají díky kombinaci recyklované a panenské organické bavlny.
 • Súžený pas a rovný střih kalhot 
 • Udržitelná výroba
 • Modelka je vysoká 1.74 m a má na sobě velikost 25/32
 • Délka (ve vnitřním švu): 81.5 cm (u velikostí s délkou 32)
 • Pevná džínovina (není elastická)

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

MUD Jeans - Wikipedia

Všechno začalo v roce 2012, kdy Bert van Son založil MUD Jeans. S více než 30 lety zkušeností viděl všechno, co se v módním průmyslu děje. Byl svědkem toho, že život dělníků je nesmírně náročný a že nekonečné požadavky na materiál v důsledku explodující výroby ničí naši planetu. Chtěl dělat věci jinak.

A proč džíny? Džíny jsou jednou z nejvíce znečišťujících položek módního průmyslu. Výroba jednoho kusu džín stojí naší planetu 7000 litrů vody a znečištění škodlivými chemikáliemi. S ročním prodejem přes 200 000 milionů džín může být vliv recyklace džínů a používání organické bavlny obrovský.

Bert věří, že zábava, která doprovází módu je možná i bez ničení planety Země a jejích zdrojů. Společně se svým týmem přeměnil MUD Jeans na příkladnou cirkulární módní společnost, v roce 2013 představil průkopnický model "Lease a jeans" a důsledně zaváděl principy cirkulární ekonomiky do praxe. MUD Jeans je první značkou džínů na světě, která uplatňuje principy oběhového hospodářství a snižuje tak naší ekologickou stopu.

(Šťastní výrobci džínů, lepší džíny)

 A jak vlastně probíhá férová produkce MUD Jeans?

 • Farmáři pěstující bavlnu: Veškerá bavlna, která je u MUD Jeans smíchána s recyklovanou bavlnou, má certifikát GOTS. Prostřednictvím tohoto procesu certifikace značka ví, že bavlna pochází z Bombaje v Indii. I když nemá přímý kontakt s farmáři, kteří pěstují a sklízejí tuto bavlnu, prostřednictvím certifikace GOTS může každá firma věřit, že pracují ve zdravých a spravedlivých podmínkách.
 • Upcyklace materiálů: Továrna, ve které dochází k mechanické recyklaci a upcyklaci textilu pro MUD Jeans se nachází v malém městečku ve španělském Alicante. Tato továrna je vedena odborníky na textil, módu a udržitelnost. S jejich pomocí dochází k recyklaci starých vysbíraných džínů na vlákno, které lze proměnit v novou přízi.
 • Tkaní a barvení: Společnost Tejidos Royo se sídlem ve španělské Valencii pomáhá MUD Jeans vyrábět a následně barvit textilie, které neobsahují nebezpečné chemikálie a spotřebovávají méně vody a energie.
 • Šití a praní: Ve společnosti Yousstex International je tkanina džín šitá, praná a značkovaná. Díky jejich inovativní technologii jsou v MUD Jeans schopni vyrábět ty nejudržitelnější džíny na světě. Továrna se nachází v Touze, venkovské oblasti Tuniska.
 • Logistika: Po ušití džínů přichází na scénu přátelští roboti, kteří mají také velmi důležitou roli: chystání, balení a přeprava MUD Jeans.
 • Prodej a sběr starých džínů: Cesta džínů začíná i končí v samotném sídle společnosti MUD Jeans, kde si džíny můžete koupit, "pronajmout" a nebo vrátit ty staré, čím jim dáte ještě šanci k upcyklaci a pomůžete tak (nejen) MUD Jeans vytvářet méně odpadu a lepší svět.

 

A pokud jste se již nechali přesvědčit, že své MUD Jeans musíte mít, máme jich pro Vás připraveno několik - stačí si pouze vybrat! 

 

VYBERTE SI TY PRAVÉ

Při výběru padnoucího typu riflí a správné velikosti Vám pomůže TABULKA VELIKOSTÍ (ŽENY) a TABULKA VELIKOSTÍ (MUŽI). Je to průvodce vytvořen přímo značkou MUD JEANS.

Pokud si stále nejste jisti, tak si můžete nezávazně objednat obě velikosti, mezi kterými se rozhodujete.

Nebo nám napište a my vybrané rifle, pokud je máme na skladě, rádi přeměříme.