Unisex bordová čepice "KALI raisin"

Kód: 994/S1148
Značka: MELAWEAR
950 Kč
Skladem

Detaily produktu:

  • Materiál: 100% organická bavlna (bavlna z ekologického zemědělství, fair trade)
  • Péče: jemné praní na 30°C, nebělit, nesušit v sušičce, žehlit při nízké teplotě, nečistit nasucho
  • Vyrobeno v Indii
  • Certifikace: Fairtrade Cotton (Fairtrade bavlna), GOTS (Global Organic Textile Standard - CERES-0199), Grüner Knopf

          GOTS_certifikace 

Detailní popis produktu

Popis produktu není dostupný

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

The Sustainable List - all the good fashion brands at a glance  

MELAWEAR je značka férového a organického oblečení, které se vyrábí za férových podmínek v Indii. Slovo MELA pochází z hindštiny a znamená "Jednat společně".

FAIRTRADE A GOTS CERTIFIKOVANÁ BIOBAVLNA

Všechny výrobky jsou vyráběny udržitelně a v souladu s přírodou - mohou se tak hrdě pyšnit certifikáty Fairtrade Cotton Standard a Global Organic Textile Standard (GOTS), díky kterým tyto produkty splňují nejvyšší standardy udržitelnosti v textilním průmyslu.

fairtradecottonMELAWEAR_Startseite_Assets13

KVALITNÍ UDRŽITELNÁ MÓDA ZA DOSTUPNĚJŠÍ CENU

V týmu MELAWEAR vládne přesvědčení, že ekonomika musí a může aktivně přispívat k řešení globálních, ekologických, sociálních a ekonomických výzev. Jádrem jejich práce jsou proto osobní a blízké vztahy s místními partnery.

"Rozhodli jsme se zanechat maximální přidanou hodnotu v zemi původu materiálů, tedy biobavlny. Od pěstování biobavlny až po hotový textil, všechny kroky produkce probíhají v Indii nebo na Srí Lance. Díky tomu jsme vytvořili poměrně krátké transportní vzdálenosti a vyrábět textil za nejlepších ekologických a sociálních podmínek."

Proto jsou kousky od MELAWEAR obzvláště kvalitní a lze je nabídnout koncovému zákazníkovi se spravedlivou obchodní marží za nízkou cenu.

mela-verantwortung-desktop-1900px

FÉROVÁ MZDA A FÉROVÉ PRACOVNÍ PODMÍNKY 

Zároveň tato značka udržuje sociální a transparentní partnerství s pracovníky, kterým zajišťuje férovou mzdu. Osobní kontakt mají s více než 400 prodejci, kteří působí jako distribuční partneři v Evropě. Textilie MELAWEAR jsou baleny a dodávány firmou „FAIRpackers“ z Buchholzu u Hamburku (Německo). Tímto způsobem MELAWEAR přebírá odpovědnost za udržitelný rozvoj textilního průmyslu ve všech svých obchodních aktivitách a v celém výrobním procesu - od pěstování organické bavlny po výrobu tkanin, barvení, balení a rozesílání hotových produktů.

CRADLE TO CRADLE

MELAWEAR chce nejen vyrábět ekologickou módu pro specializovaný trh, ale také zpřístupnit udržitelné textilie všem. Tímto způsobem mohou udržitelné textilie postupně přejít od pouze malé části ekonomiky až k masovému trhu. V budoucnu také plánuje integrovat všechny produkty do oběhového hospodářství. To znamená, že jakékoli materiály, které jsou ještě použitelné, budou využity ve výrobě. Tímto způsobem MELAWEAR přebírá odpovědnost a snaží se také o svět bez přebytečného odpadu.

MELAWEAR-Nachhaltigkeit-Fairtrade-Cotton-Standard

MELAWEAR-Nachhaltigkeit-GOTSjpg